Pentru cei sanctionati:

* Nickname-ul tău:

* Numele celui ce ți-a dat amenda:

* Motivul:

* Data în care ai primit amendă:

* Dovadă(/fdeposit):



Atentie!!!: La acest post trebuie sa raspunda liderul in maxim 48h daca amenda a fost platita/neplatita, si daca jucatorul va primii sau nu Faction Warn.





Pentru cei ce sanctioneaza:

* Nickname-ul tau si functia detinuta in factiune:

* Numele celui ce a fost sanctionat:

* Motivul:

* Dovada:





Lista amenzi:

Deranjare sedință - 10.000.000$ - Se cere dovada foto/video.
Vorbit peste lider la sedință - 10.000.000$. - Se cere dovada foto/video.
Afk la sedință fără voie - 5.000.000$ sau 10.000.000$ depinde de durata timpului in care a fost afk. - Se cere doar dovada video(minim 2 minute afk).
Caps Lock pe [/r] Sancțiunii: 10.000.000$ Amendă(3+ litere)*se exclud numele cu litera mare. - Se cere dovada foto/video.
Caps Lock pe [/d] Sancțiunii: 10.500.000$ Amendă(3+ litere)*se exclud numele cu litera mare. - Se cere dovada foto/video.
Limbaj vulgar pe [/r] - Sancțiunii: 20.000.000$ Amendă (se consideră vulgar și inlocuiri gen: fu***i mor** ma** etc.), AV sau FW depinde de gravitate. - Se cere dovada foto/video.
Afaceri pe [/r] - Sancțiunii: 10.000.000$ Amendă șl a doua oară AV, iar dacă persistă FW. - Se cere dovada foto/video.
Spam pe [/r] - Sancțiunii: 10.000.000$ Amendă(3+), a doua oară AV, iar dacă persistă FW. - Se cere dovada foto/video.
Spam pe [/d] - Sancțiunii: 10.500.000$ Amendă(2+), a doua oară AV, iar dacă persistă FW. - Se cere dovada foto/video.
[/d] aiurea - Sancțiunii: 20.000.000$ Amendă. - Se cere dovada foto/video.
[/turn on] la ședință - Sancțiunii: 5.000.000$ Amendă. - Se cere dovada foto/video.

ATENTIE!!
1.Neaparat dupa ce ati acordat amneda si ati trecuto aicea trebuie sa dati PM la respectivul (cel amendat) sau daca nu sunteti leader dati pm oriunde leader-ului sa ii de-a PM la respectiv-ul
2.Amenzile date intre colegi folosind comanda /ticket (id) duce pana si la UnInvite 60 FP Abuz. (Indiferent de numarul de zile sau la prima abatere fw Abuz.Doar leader-ul/subleader poate acorda o amenda iar acestia cred ca stiu cum sa acorde iar daca nu sunt rugati sa faca un ticket in care sa spuna ca nu stiu cum sa se acorde o amenda de Spam /f (exemplu) iar un admin care stie o sa ii explice in cel mai scurt timp.